İçeriğe geç

Edirne Petek Temizleme

edirne-petek-temizleme

Yıllarca kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakım, temizlik  yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Aslında bu temizliğin temel konusu kalorifer tesisatının temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlar da olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik borularda gerçekleşmektedir

Peteklerde koruma için gerekli yağ vardır, bu yağ yapılan çalışma ile birlikte kesinlikle petekten çıkmaz ve sistemde kalır.

Uzman Tesisat ustalarımız, Edirne ve ilçelerinde garantili işçilik ile hizmet vermektedir. Edirne Petek Temizleme konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

1. Dairenize gittiğimizde öncelikle tesisat, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak veya tamir gerektiren işlem varsa yapılır.

2. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme işlemi yapılacak alan belirlenir. Genellikle banyo veya mutfakta ya da balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan sökülür.

3. Petek temizleme işleminde kesinlikle alan kirletilmez.

4. Gider için gerekli olan lavabo, tuvalet ya da wc gibi yerler tercih edilir. Gerekli uzunluğa sahip gider hortumlarımız mevcuttur.

Edirne Petek Temizleme

5. Petek temizleme işlemi 2 aşamadan oluşur:

1. aşamada peteklerin ve tesisatların üst boru sistemleri temizlenir.

2. aşamada ise tesisat borularının alt kısımları temizlenir.

6. Genellikle burada önemli olan nokta şudur: Kombi petek tesisatında kir, çamur, çeper olur. Buna nazaran radyatör peteklerinde pek fazla kir olmaz. Bu yüzden çift yıkama çok önemlidir.

7. Sağlıklı bir petek temizleme işleminde uygun makina ve teçhizat seçimi büyük önem taşımaktadır. Basınç değeri 2 BAR’dan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye zarar verme olasılığı yüksektir. Bu hususta tesisatınızın zarar görmemesi için en uygun petek temizleme makinası ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz.

8. Temizliğin tamamlanması genellikle 1–2 saat sürmektedir.

9. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, kaliteli makina, malzeme ve ekipmanlarımızla uzun yılların tecrübesi ile hizmet veriyor, Edirne’d petek temizleme ve kombi bakımı alanında lider firmalardan birisi olarak müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce uzman tesisat ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara!